Podsumowanie okresu wakacji Radnego.


2018-09-08

         Nie wiem jak tam u Was, ale do mnie jeszcze nie dociera fakt, że to już koniec WAKACJI, że ten wakacyjny czas tak szybko zleciał, w tym szumie i zawirowaniu świata, nie zdążyłem nawet się obejrzeć a tu już koniec lata i koniec laby. Teraz czas jeszcze szybciej będzie biegł do przodu, gdyż przed każdym z nas dużo pracy, nowych obowiązków i zobowiązań.

         Koniec wakacji przygnębia szczególnie uczniów, którzy w ten poniedziałek wrócą do szkoły. Ja wakacje te jak i poprzednie miałem bardzo pracowite. Większość wolnego czasu poświęciłem na spotkania z ludźmi, zapraszano mnie na różne spotkania w tym także na wystawy, koncerty, festyny i uroczystości, które odbywały się w mieście, powiecie i województwie. Także spotykałem się z ludźmi podczas dyżurów w biurze radnego oraz w  terenie by porozmawiać o różnych nurtujących ich sprawach.

        Nowy Targ to kolejne z czterech miast, do którego w tym roku zawitało wielkie święto miłośników "dwóch kółek”, czyli Małopolska TOUR. Po zakończenie rajdu rowerowego i zakończenie Plebiscytu, na nowotarskim rynku w imieniu Marszałka i własnym,  miałem przyjemność pogratulować i wręczyć  „Rower” zwycięscy Plebiscytu zorganizowanego ramach programu „Małopolska TOUR”.

       W Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Targu, odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Związku Emerytów  i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas spotkania  podsumowałem ostatni okres działalności Zarządu i omówiłem bieżące sprawy emerytów i rencistów oraz zaplanowaliśmy strategie działania po okresie wakacyjnym.

         Odbyły się dwie sesje sejmiku WM. Uczestniczyłem w pikniku Lotniczym w Nowym Targu, Uczestniczyłem w imprezach organizowanych w ramach „Tatrzański Wici”  w Powiecie tatrzańskim, wziąłem udział w Dożynkach na terenie niektórych gmin powiatu nowotarskiego. Uczestniczyłem w podpisaniu i przekazaniu umów w ramach  programu Województwa Małopolskiego „Bezpieczna Małopolska”. Uczestniczyłem w sesji Gminy Czorsztyn  wspólnie z Marszałkiem WM Wojciechem Kozakiem.

          W Nowym Targu odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium zarządów i sympatyków PSL powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Podczas spotkania omówiono ogólną sytuację społeczno-polityczną i gospodarczą w kraju. Omówiono sprawę zbliżających się wyborów samorządowych oraz poruszono temat dotyczący Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej PSL Województwa Małopolskiego w miesiącu lipcu br.

           Uczestniczyłem w nadaniu Stadionowi w Białym Dunajcu  Imienia Stanisława Trebuni – Tutki „Ujka”, naszego działacza PSL powiatu tatrzańskiego.

         W Nowym Targu odbyło się posiedzenie Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, oraz została  podpisana  umowa na  dofinansowanie budowy Teatru „Rabcio” w Rabce Zdroju.

           Oto niektóre tylko moje działania radnego w okresie wakacji.

           Reasumując, czas wakacji był dla mnie czasem pracy dla innych, staram się mandat radnego wypełniać jak najsolidniej i rzetelnie do końca kadencji. Przed nami wrzesień, miesiąc adaptacji do solidnej pracy. Musimy się przestawić na pracę przez kolejny rok, aż do następnych wakacji. Życzę dużo zapału do pracy i satysfakcji z jej wykonywania. Radny Sejmiku WM Stanisław Barnaś.

Nasz kandydat na: