Wielki Tydzień.


2020-04-06

           Rozpoczął się kolejny Wielki Tydzień w naszym życiu. Tydzień zadumy, refleksji, rozmyślań nad Jezusem Zmartwychwstałym. Wierzymy twardo i jesteśmy przekonani w wierzę, że my także zmartwychwstaniemy. Cóż byłaby warta nasza wiara gdybyśmy jej nie mieli. Na ten okres oczekiwania, przygotowania się na to przyjście Chrystusa Zmartwychwstałego, w poprzednich latach robiliśmy wielkie przygotowania, cieszyliśmy się bardzo, czyniliśmy różnego rodzaju postanowienia, odmawialiśmy sobie wszelkich przyjemności i umartwialiśmy się, akcentując innym czego to sobie nie odmówiliśmy w poście. Ale czy tym zasłużymy sobie na wieczną chwałę, życie wieczne?. Myślę, że nie, przygotowywać się na spotkanie z Bogiem powinniśmy się przez całe nasze życie. Przykładem tego powinna być nasza troska i dobroć dla drugiego człowieka wynikająca z potrzeby każdego dnia.

          Przesłanie to jest aktualnie szczególnie teraz. Teraz kiedy dotknęła nas pandemia Korona wirusa, i w koło zaczyna siać strach i obawę o nas wszystkich, o naszych bliskich, przyjaciół, o nasze rodziny i nas samych. W tym trudnym okresie nie oddalajmy się od siebie nawzajem, nie możemy się spotykać na określoną odległość, musimy zachowywać wskazania służb medycznych – to bardzo ważne, i tego przestrzegajmy.

         Nie traktujmy innego człowieka z góry jak potencjalnego zarażonego, bo nie wiadomo co my mamy w środku. Nie skreślajmy go, chociaż z daleka zróbmy przyjazny gest i próbujmy się do siebie uśmiechać, to podniesie nas na duchu przywróci wiarę w drugiego człowieka. Dzisiaj potrzeba nam wiary i otuchy, że wszystko w końcu minie i znowu będzie normalnie.

        Nie zapominajmy po co żyjemy, po co Chrystus został ukrzyżowany na krzyżu…. Nie traćmy wiary w Chrystusa, który niedługo powstanie Zmartwych.

          Obecny Wielki Tydzień jest inny niż poprzednie, ale tradycyjnie jak co roku, pozwolę sobie złożyć Wam wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych, Świąt Wielkanocnych, spędzonych z rodziną w miłej atmosferze i nadziei na lepsze jutro. Stanisław Barnaś Radny Wojewódzki.Nasz kandydat na: