z ostatniego okresu radnego.


2017-09-19

W niedziele w Sromowcach Niżnych odbyło się uroczyste poświęcenie nowego samochodu pożarniczego. Po Mszy świętej na placu za remizą samochód został uroczyście poświęcony przez kś. kapelana strażaków województwa małopolskiego oraz proboszcza parafii Sromowce Niżne. W dalszej części odbyło się nadanie medali i odznaczeń oraz podziękowań dla zasłużonych druhów i osób zaangażowanych w pozyskanie tego samochodu. Szczególne odznaczenie wręczyłem Panu Adolfowi Plewa, Medal Honorowy Województwa Małopolskiego „Polonia Minor”, który nadawany jest za szczególne osiągnięcia i zasługi na rzecz lokalnej społeczności, regionu i województwa.

W Niedzielę w Nowym Targu odbyły się uroczystości Poświecenia Ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz 78 rocznica napadu Rosjan na Polskę  17 września, zadając polakom dotkliwy cios.

W poniedziałek w biurze Radnych Wojewódzkich krótki dyżur pełnił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys. W trakcie dyżuru spotkał się z samorządowcami z gminy Krościenko. Następnie wizytował Punkt Informacji Funduszy Europejskich w Nowym Targu.  Zaprosiłem pana marszałka na  kolejny już dyżur  w Nowym Targu celem  ułatwienia mieszkańcom naszego powiatu bezpośredniego kontaktu z decydentami.  W niedługim czasie planuję zaprosić na następne dyżury kolejnych członków Zarządu Województwa Małopolskiego oraz innych decydentów z województwa o czym poinformuję.

W niedzielę w Spiskiej wsi Dursztyn uczestniczyłem w pięknym Jubileuszu 10-lecia zespołu regionalnego „Honaj”. W obchodach jubileuszu uczestniczyli zaproszeni goście mieszkańcy i turyści. Po mszy św.  dalsza część uroczystości odbyła się w Sali widowiskowej remizy OSP Dursztyn. W swoim krótkim wystąpieniu pogratulowałem zespołowi osiągnięć i okrągłego jubileuszu, podziękowałem za dbanie o rozwój kultury ludowej i regionalnej, pielęgnowanie tradycji i zwyczajów przodków. Złożyłem zespołowi  życzenia dalszego wspaniałego rozwoju, a na koniec całemu żeńskiemu zespołowi  wręczyłem „Korale” z UM WM  prezent bardzo trawny, gdyż jak widać na zdjęciach panie z zespołu „Honaj” występują bez korali.  Gościnnie wystąpił zespół regionalny z Ochotnicy Dolnej.

„III. Góralskie Śpasy” w Podczerwonem. Pomimo nie pogody uczestnicy imprezy bawili się doskonale wbrew pogodzie.  Najważniejsze dopisali mieszkańcy, goście wypoczywający w gminie no i ja tez tam byłem i dobrze się bawiłem. Wszystkim uczestnikom życzyłem dobrej zabawy, a na koniec wręczyłem   nagrody i wyróżnienia biorącym udział w konkursach. Dziękuję organizatorom za zaproszenie i miłą zabawę.

W dniu 07.092017 r. w  biurze Zarządu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa odbyło się  pierwsze po wakacjach posiedzenie zarządu. W trakcie posiedzenia Prezes Koła przedstawił informację o wypoczynku emerytów w  okresie wakacyjnym. Poinformował również o zmianie regulaminu świadczeń socjalnych oraz o planowanych imprezach w związku z kończącym się latem i rokiem 2017. 

W niedziele na rynku w Nowym Targu odbyło się „Pożegnanie Lata”. Impreza skromna, pogoda nie dopisała co wpłynęło na małe zainteresowanie mieszkańców. Czekamy na kolejne lato, może będzie bardziej przyjazne pogodowo niż w tym roku.

75. Rocznica Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego.  Akcja Reinhardt realizowana była przez nazistów, której celem było wymordowanie ludności żydowskiej. Uczestniczyłem w tych obchodach,które zorganizowane było pod kinem w Nowym Targu, następnie odbył się marsz na cmentarz żydowski.

W ostatni weekend wakacji w miejscowości Chochołów odbyły się 3-dniowe „Targi Cieśli Chochołów 2017”.  Targi tradycyjnie  rozpoczęły się mszą św. Po oficjalnym otwarciu  targów, rozpoczęła się budowa domu drewnianego połączonego z zawodami msorzy (mechoptyków) i cieśli.  W trakcie tych trzech dni targom towarzyszyły różnego rodzaju zawody i konkursy dla wszystkich. 

W niedziele w kościele parafialnym w Sromowcach Niżnych odbyła się msza św. z okazji dwóch bardzo ważnych jubileuszy, pierwszy to 700 lecie lokacji wsi Sromowce, a drugi nie mniej ważny,  Jubileusz 50 lecie posługi w jednej parafii ks. Prałata Czesława Jakubczyka. Z tej to okazji samorząd WM uhonorował ks. Prałata Medalem Województwa Małopolskiego  „Polonia Minor”, nadawanym za szczególne zasługi dla województwa i lokalnej społeczności. Czułem się zaszczycony wręczając „Jubilatowi” to odznaczenie.

W biurze radnego pełniłem dyżury i spotykałem się z mieszkańcami.

Oto niektóre  tylko  z moich spotkań radnego z mieszkańcami.  Stanisław Barnaś Radny Wojewódzki.

 

Nasz kandydat na: