Z ostatniego tygodnia...


2017-06-03

W poniedziałek odbyła się kolejna Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego w Krakowie. Postanowiłem, że na  tej sesji pomimo wcześniejszych moich rozmów z członkami ZW WM oraz Zarządem DW w Krakowie oraz trwającymi pracami w tym temacie, złożyć dwie interpelacje wyrażające wagę problemu Podhala.

Interpelację  dotyczące:

I interpelacja dotyczy ujęcia w obecnym, programie modernizacji DW 969  z Nowego Targu do Starego Sącza,  odcinka drogi wojewódzkiej z Grywałdu do Krościenka oraz Ronda na DW-969 z drogą powiatową nr K1637 Harklowa-Tylmanowa na  Ochotnickiej Rzece. 

II interpelacja dotyczy ujęcia w Programie Strategicznym Transport i komunikacja zadania pn. budowa Zachodniej Obwodnicy Centrum Nowego Targu łączącej drogę wojewódzką 957 /ul. Ludźmierska/ z drogą krajową nr 47 /Zakopianką/ wraz z bezkolizyjnym skrzyżowaniem z linią kolejową nr 99 Chabówka- Zakopane.

           Ponadto na Sesji Sejmiku WM na  prośbę Zarządu Związku Podhalan Koło Poronin, wręczyłem „Medal Jubileuszowy 90-lecia Związku Podhalan koło Poronin” Marszałkowi Województwa Małopolskiego Jackowi Krupie, nadany za szczególne zasługi dla Związku Podhalan Koło Poronin w związku z jubileuszem, który odbył się 23 kwietnia 2017 r. Odniosłem wrażenie, że  Marszałek bardzo ucieszył się z tego Medalu za co serdecznie podziękował góralom z Poronina.

To już czwarta tura nowych pojazdów, które w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie” trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa. Tym razem kluczyki do wozów z rąk członka zarządu Grzegorza Lipca odebrali w Zembrzycach przedstawiciele 4 gmin: Łapsze Niżne, Raba Wyżna, Poronin i Zembrzyce. Ja osobiście pogratulowałem każdej jednostce OSP, a szczególnie tym, którzy osobiście prosili mnie o pomoc w pozyskaniu tych samochodów. Jeszcze raz serdecznie gratuluję druhom pięknych samochodów pożarniczych i niech się Darzy! Szczęść Boże!.

1 czerwca, piękna data szczególnie dla dzieci, którzy dzisiaj mają swoje święto. Tradycyjnie jak co roku w tym dniu udaję się do wybranych szkół na spotkanie z dziećmi.  Tym razem spotkałem się w szkołach w mojej rodzinnej miejscowości Ochotnicy. Na koniec złożyłem wszystkim świętującym życzenia i wręczyłem im upominki.

Dalsza część odwiedzin z okazji „Dnia Dziecka” oraz akcji „Czytania Dzieciom”. Tym razem odwiedziłem Szkołę Podstawową w Trybszu. Po przeczytaniu bajki znanej ale bardzo lubianej przez nasze dzieci, przyszedł czas na zadawanie pytań.  Pytania były bardzo rzeczowe  dotyczące działalności radnego wojewódzkiego, ale i trochę osobiste. Na koniec tradycyjnie jak w każdej odwiedzanej szkole, wręczyłem wszystkim obecnym dzieciom upominki w postaci książek i drobnych suwenirów.

W sobotę w Ludźmierzu witaliśmy wspólnie z księżmi i bliskimi  oczekującymi na pielgrzymów biorących udział w  pieszej pielgrzymcę Sursum Corda, która szła Drogą Papieską z Zakopanego to Ludźmierza.

O godz. 18.00, w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu odbyła się uroczysta msza święta w intencjach Ojca Świętego Papieża Franciszka i Ojczyzny.

Wziąłem udział w festynie z okazji Dnia Dziecka pn.: "Westernowo", w Parku Miejskim w Nowym Targu  z wnuczką i synem.

Ponadto pełniłem dyżur radnego, spotykałem się z wyborcami.

Oto niektóre moje działania z ostatniego  tygodnia.  Stanisław Barnaś Radny Sejmiku WM.

Nasz kandydat na: