Zaduszki Witosowe - Wierzchosławice.


2023-11-05

Zaduszki Witosowe 2023

... Premierze jesteśmy - tak zebranych Ludowców powitał Ryszard Ochwat prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach na corocznej uroczystości Zaduszkowej. Po Mszy św. zebrani udali się na cmentarz, aby złożyć wiązanki przy grobie Wincentego Witosa. W czasie uroczystości Władysław Kosiniak-Kamysz dziękując zebranym podkreślił, że Polska jest nasza, a każdy z nas jest gospodarzem w naszym kraju i dla nas  wartości z preambuły Konstytucji czyli wolność,  sprawiedliwość i dobroć są wartościami najważniejszymi. 

Natomiast Waldemar Pawlak Przewodniczący Rady Naczelnej PSL podziękował wszystkim za zaangażowanie w czasie kampanii wyborczej, podkreślił  też znaczenie 3 list w czasie kampanii, które  pozwoliły wyborcom wybierać większe dobro. Piotr Zgorzelski wicemarszałek senatu stwierdził ze w Polsce zaświeciło słońce demokracji. 

Powiat nowotarski reprezentowała delegacja w składzie Stanisław Barnaś Prezes Zarządu Powiatowego jednocześnie Radny Wojewódzki,  Zuzanna Kukla i Mirosław Janus - wiceprezesi, Danuta Machała członek Zarządu  Eugeniusz Ziemiańczyk, Wojciech Kwiatek długoletni członkowie PSL i inny ludowcy.

Nasz kandydat na: